Welcome
Bun venit pe Sa ne usuram munca

În momentul de faţă sunteţi considerat oaspete, fapt care vă oferă acces limitat la vizualizarea discuţiilor şi accesarea altor utilităţi. Inscriindu-vă pe forum, veti putea intra in sectiunile de descarcare documente , veţi avea acces la comunicările postate, puteţi comunica privat cu alţi utilizatori prin intermediul email sau chat-ului inclus. Înregistrarea este simplă şi gratuită, înscrieţi-vă!

Solicitare sprijin ssm

Moderator: G4BRI3LA

Re: Solicitare sprijin ssm

Mesajby Veronica » Mar Ian 31, 2012 1:33 pm

Buna ziua! Va rog frumos, ma puteti ajuta cu un model de raport trimestrial SSM?

Multumesc din suflet!
sebeveronica@yahoo.com
Veronica

Mesajby Enache » Vin Feb 03, 2012 5:24 pm

Care articol cere asa ceva?
Enache

Solicitare sprijin ssm

Mesajby lorelai » Dum Feb 05, 2012 2:44 pm

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un Plan de prevenire si protectie(cu respectarea anexei nr.7 din HG 1425/2006) pentru o unitate de invatamant (scoala) cu urmatoarele locuri de munca: profesori, personal administrativ, laborant, portar - agent paza, femeie se serviciu si informatician.
lorelai

Mesajby hritcupaul » Lun Feb 06, 2012 11:58 am

ARE CINEVA RAPORTUL CONDUCATORULUI UNITATII REFERITOR LA ACTIVITATEA DE SSM
hritcupaul

IPSSM MAROCHINARIE

Mesajby octavia59 » Lun Feb 13, 2012 3:38 pm

Va rog, ipssm , evaluare / meserii :marochinarie, confectii posete.
Fisa tehnica de sec. adeziv, AVION super forte N2
Multumesc
octavia59

Mesajby mirela192 » Joi Feb 16, 2012 3:57 pm

Va rog, instructiuni proprii pentru lucrator in statie de alimentare cu GPL/benzina/motorina are cineva? Eventual si evaluare de riscuri, daca se poate....
mirela192

Mesajby mag mirela » Joi Feb 23, 2012 10:57 am

buna ziua
as dori sa stiu cum se completeaza fisa de expunere la riscuri profesionale?
se completeaza pentru fiecare lucrator sau pentru un grup care efectueaza aceeasi activitate?
va multumesc!
mag mirela

Mesajby Cristian_B » Joi Feb 23, 2012 4:12 pm

buna ziua,
lucrez la o firma de prelucrarea lemnului, recent s-a deschis si o sectie de vopsitorie. Vopseaua utilizata este pe baza de apa. Am rugamintea sa ma indrumati ce documentatie trebuie intocmite (determinare zgomot, noxe etc). Multumesc mult
Cristian_B

Mesajby qhseconsult » Joi Feb 23, 2012 6:16 pm

mag mirela
Daca va uitati la modelul nou de fisa (Anexa 2) din HG 1169/2011 privind supravegherea sanatatii lucratorilor, o sa vedeti ca in partea de sus se completeaza CNP-ul... deci e pt fiecare in parte!

Cristian_B
Nu inteleg clar la ce documentatie va referiti. Daca vorbim de toata documentatia SSM, pe undeva pe acest forum gasiti o lista cu documentele care trebuie pregatite, nu sunt probabil nici toate, nici foarte explicite.
Daca va referiti la documentatie relativa la noxe, incepeti cu o identificare a pericolelor (si evaluarea riscurilor asociate) si de acolo ar trebui sa va reiasa informatiile de care aveti nevoie. E totul in functie de conditiile specifice de la fata locului, nu seamana doua locuri de munca, desi probabil acolo se desfasoara activitati identice.
qhseconsult

Mesajby cvdvcta » Vin Mar 23, 2012 2:19 pm

Buna ziua .
Care este frecventa instruirii periodice pentru agent de paza neinarmat ,respectiv inarmat ? Ce act normativ legifereaza acest aspect . Intreb , avand in vedere ca, pana in acest moment ,nu am gasit o aplicare unitara .Multumesc
cvdvcta

PreviousNext

Return to Solicitare sprijin SSM